Ako skončila lož mladej ženy o rasistickom útoku

Autor: Peter Hlavačka | 12.9.2006 o 11:50 | Karma článku: 13,53 | Prečítané:  5615x

Momentálne na Slovensku rezonuje škandál ohľadne potenciálnej lži študentky Hedvigy maďarskej národnosti o útoku na ňu. K tejto veci nemám žiadne dodatočné informácie a neviem posúdiť, či naozaj klamala alebo nie. Ale viem, že niečo veľmi podobného sa stalo vo Francúzsku v roku 2004 a je zaujímavé pozrieť sa spätne, ako to prebiehalo tam.

V júli 2004 mladá, 23 ročná Marie-Leonie Leblanc na polícii nahlásila, že bola v parížskom metre napadnutá skupinou mladých ľudí zo severnej Afriky, ktorý jej strhli oblečenie a na telo jej nakreslili svastiky, pretože si mylne mysleli, že je židovského pôvodu.

Okamžite sa zdvihlo celosvetové mediálne šialenstvo, táto udalost bola v správach po celom svete a prezident Chirac v televízii okamžite odsúdil tento útok a požadoval tvrdé potrestanie útočníkov.

Onedlho vysvitlo, že si to vymyslela. Bola odsúdená na 4 mesiace podmienčne a absolvovala psychiatrické liečenie. Ona sama k tomu vyhlásila, že neočakávala taký veľký ohlas na jej vymyslený príbeh a že v podstate len chcela, aby sa o ňu zaujímali jej rodičia.

Keď to porovnáme s tým čo sa dialo na Slovensku, tak môžem povedať, že pokiaľ si to Hedviga naozaj vymyslela kvôli problémom so skúškami, tak to prišlo presne v moment, ktorý je pre túto vládu, ako aj pre vzťahy Maďarov a Slovákov veľmi nevhodný a vyvolalo to veľmi nepríjemnú atmosféru. A naozaj verím, že tie vzťahy reálne nie sú až také zlé.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?