Kde získať objektívne informácie o plánovanej dovolenke?

Autor: Peter Hlavačka | 25.7.2006 o 5:43 | Karma článku: 5,35 | Prečítané:  1819x

Pred výberom konkrétnej dovolenky je vždy dobré pozrieť si na internete recenzie konkrétnych hotelov. Ale kde si to pozrieť? A sú tieto informácie spoľahlivé?

Pre toho, kto vie po nemecky, by som odporúčal holidaycheck . Na tejto stránke je veľká databáza recenzií hotelov, ale len po nemecky. Recenzie tam bývajú pomerne obsiahle, ale mám mierne pochybnosti o kvalite týchto recenzií. Minule som sa tam pokúšal napísať jednu dosť negatívne ladenú recenziu, ale neprešla cez osobnú kontrolou admina a nebola zverejnená. Pravdepodobne si tam na stránky pustia len "diplomaticky ladené" negatívne recenzie na dajaký hotel.

Pokiaľ by ste chceli pozrieť recenzie po slovensky, môžete tak urobiť na stránke SME na tejto adrese  alebo na stránke recenzie-hotelov  , ktorá majú prakticky rovnaký obsah. Nakoľko sú však recenzie na týchto stránkach spoľahlivé?

Napríklad, keď som si zadal, že chcem na stránke recenzie-hotelov nájsť top 10 hotelov na gréckych ostrovoch, na prvom mieste to vyhodí Vilu Chrissy s touto recenziou . Pričom tieto štúdiá bez stravy sa na celkové prvé miesto medzi hotelmi na gréckych ostrovoch dostali vďaka tomu, že Ľubka vo svojej recezii dala strave maximálne hodnotenie, pretože si varili sami! Takisto v celkovom hodnotení všetkých hotelov sa na celkové prvé miesto dostal hotel SidePalace, pri recenzii  ktorého sa Slavo nenamáhal napísať ani slovo, okrem toho, že dal maximálne bodové ohodnotenie. Vôbec by ma neprekvapilo, keby Slavo pracoval v cestovke, ktorá tento hotel ponúka.

 Preto viac ako minirecenzie odporúčam zohnať si na informácie na tomto diskusnom fóre . Informácie o hoteloch a destináciach tu síce nemajú dajakú predpísanú formu, ale sú oveľa obsažnejšie a kritickejšie. A pokiaľ tam nie je informácia, ktorú potrebujete, tak začnite vlastnú diskusnú tému a jednoducho sa spýtajte. Výhodou tohto diskusného fóra je aj to, že sa nemusíte registrovať, môžete rovno písať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?