V Prešovskom kraji uvažujú o marihuanovej zóne

Autor: Peter Hlavačka | 1.4.2006 o 9:00 | Karma článku: 8,92 | Prečítané:  3024x

Na podnet holandských investorov zvažujú v Prešovskom kraji zriadenie voľnej marihuanovej zóny po vzore Holandska.

Niektorí starší občania prejavili nečakaný záujemNiektorí starší občania prejavili nečakaný záujemzdroj: http://cintavy.blog.sme.sk/c/2837/Co-je-to-uspech.html

O zriadení takejto zóny sa uvažuje v okolí jazera Domaša. Podľa holandského vzoru by v tomto priestore marihuana síce nebola legalizovaná, ale jej predaj ani konzumácia by nebola nijako postihovaná. Vďaka týmto podmienkam prúdia do Holandska a špeciálne do Amsterdamu každoročne milióny turistov. Títo turisti míňajú ročne miliardy EUR na ubytovanie, návštevy coffee shopov a red light districtu. Holandskí investori, ktorí už skúpili veľkú časť pozemkov pri Domaši, našli pochopenie a podporu u predsedu Prešovského VUC, Petra Tučníka.

Peter Tučník sa k tejto iniciatíve vyjadril pre novinárov nasledovne:
Viete, Prešovský kraj je najchudobnejší na Slovensku a jeden z najchudobnejších v celej EU. Nevedie sem žiadna diaľnica a v najbližšej dobe sa ani nečrtá. A tak nemôžeme dúfať v rozmach priemyslu. Preto sa nebránime ani takýmto nezvyčajným iniciatívam. Prečo práve Domaša? Je to krásne jazero, ktoré sa z turistického hľadiska využíva oveľa menej, ako by sa mohlo. A blízko Domaše sa nachádza Košické letisko, ktoré je taktiež kapacitne málo využité. A aj pri pesimistických odhadoch očakávame, že by k Domaši prišlo minimálne pol milióna turistov, ktorí by priniesli viac ako desať miliárd zisku, ktorý by ostal v Prešovskom kraji. Predsa len, v Amsterdame majú múzeum Vincenta Van Gogha, ale čože je to v porovnaní s našimi peknými dievčatami?

Táto iniciatíva sa stretla s nadšením aj u občianskeho združenia Za prosperujúce východné Slovensko. Mladí ľudia z tohto združenia sa rozhodli tiež prispieť k zdaru tohto projektu a momentálne sa snažia presvedčiť hlavne starších obyvateľov v okolí Domaše, že marihuana pre turistov nepredstavuje pre miestnych obyvateľov žiadne nebezpečenstvo. Niektorí starší občania ich niekedy prekvapia svojou tolerantnosťou a hlbokým záujmom o túto tému, ako vidieť na obrázku.

Na to, aby sa tento projekt stal realitou, je samozrejme nutné aby boli schválené aj zmeny príslušných zákonom v Národnej rade SR. Iniciátori tohto projektu chcú tieto zmeny presadiť v čo najrýchlejšom čase a využiť situáciu, keď KDH nie je vo vláde a nemá ministrov vnútra a spravodlivosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?