V Prešovskom kraji uvažujú o marihuanovej zóne

Autor: Peter Hlavačka | 1.4.2006 o 9:00 | Karma článku: 8,92 | Prečítané:  3000x

Na podnet holandských investorov zvažujú v Prešovskom kraji zriadenie voľnej marihuanovej zóny po vzore Holandska.

Niektorí starší občania prejavili nečakaný záujemNiektorí starší občania prejavili nečakaný záujemzdroj: http://cintavy.blog.sme.sk/c/2837/Co-je-to-uspech.html

O zriadení takejto zóny sa uvažuje v okolí jazera Domaša. Podľa holandského vzoru by v tomto priestore marihuana síce nebola legalizovaná, ale jej predaj ani konzumácia by nebola nijako postihovaná. Vďaka týmto podmienkam prúdia do Holandska a špeciálne do Amsterdamu každoročne milióny turistov. Títo turisti míňajú ročne miliardy EUR na ubytovanie, návštevy coffee shopov a red light districtu. Holandskí investori, ktorí už skúpili veľkú časť pozemkov pri Domaši, našli pochopenie a podporu u predsedu Prešovského VUC, Petra Tučníka.

Peter Tučník sa k tejto iniciatíve vyjadril pre novinárov nasledovne:
Viete, Prešovský kraj je najchudobnejší na Slovensku a jeden z najchudobnejších v celej EU. Nevedie sem žiadna diaľnica a v najbližšej dobe sa ani nečrtá. A tak nemôžeme dúfať v rozmach priemyslu. Preto sa nebránime ani takýmto nezvyčajným iniciatívam. Prečo práve Domaša? Je to krásne jazero, ktoré sa z turistického hľadiska využíva oveľa menej, ako by sa mohlo. A blízko Domaše sa nachádza Košické letisko, ktoré je taktiež kapacitne málo využité. A aj pri pesimistických odhadoch očakávame, že by k Domaši prišlo minimálne pol milióna turistov, ktorí by priniesli viac ako desať miliárd zisku, ktorý by ostal v Prešovskom kraji. Predsa len, v Amsterdame majú múzeum Vincenta Van Gogha, ale čože je to v porovnaní s našimi peknými dievčatami?

Táto iniciatíva sa stretla s nadšením aj u občianskeho združenia Za prosperujúce východné Slovensko. Mladí ľudia z tohto združenia sa rozhodli tiež prispieť k zdaru tohto projektu a momentálne sa snažia presvedčiť hlavne starších obyvateľov v okolí Domaše, že marihuana pre turistov nepredstavuje pre miestnych obyvateľov žiadne nebezpečenstvo. Niektorí starší občania ich niekedy prekvapia svojou tolerantnosťou a hlbokým záujmom o túto tému, ako vidieť na obrázku.

Na to, aby sa tento projekt stal realitou, je samozrejme nutné aby boli schválené aj zmeny príslušných zákonom v Národnej rade SR. Iniciátori tohto projektu chcú tieto zmeny presadiť v čo najrýchlejšom čase a využiť situáciu, keď KDH nie je vo vláde a nemá ministrov vnútra a spravodlivosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?