Gabriel Palacka bude mať sochu za 150 miliónov

Autor: Peter Hlavačka | 8.3.2006 o 10:59 | Karma článku: 11,08 | Prečítané:  8979x

Doteraz prakticky neznáma nadácia MOO zverejnila svoje plány na postavenie sochy Gabriela Palacku na Námestí Slobody v Bratislave. Plánované náklady sú 150 milónov korún.

 zdroj: http://www.bahi.host.sk/

Socha by mala byť z bronzu a bude vysoká 8 metrov. Celá socha bude potiahnutá tenkou vrstvou 24 karátového zlata. Celkovo by sa malo na tento účel použiť približne 30 kg zlata. Socha by mala stáť na mieste, kde kedysi stávalo monumentálne súsošie s Klementom Gottwaldom.

Predstavitelia nadácie na tlačovej konferencii vyhlásili, že táto socha je verejným ocenením obrovských zásluh p. Palacku v čase jeho krátkeho pôsobenia na poste Ministra dopravy a telekomunikácií. Počas jeho pôsobenia sa nové licencie GSM 1800 rozdelili medzi existujúcich mobilných operátorov a na trh tým pádom nebol vpustený tretí konkurent. Tento priam štátnický počin položil základy dlhodobej prosperity trhu mobilných operátorov na Slovensku. V iných krajinách sú mobilní operátori pod brutálnym tlakom konkurencie a musia urputne bojovať o svojich klientov. Na Slovensku je trh v tejto oblasti stabilizovaný a operátori veľmi dobre prosperujú. A to všetko aj vďaka jasnozrivosti pána Palacku, ktorý predpovedal, že náklady vstupu na trh pre tretieho operátora by boli príliš veľké.

Na otázky novinárov ohľadne zdroja financovania predstavitelia nadácie neodpovedali. Anonymný zdroj nás informoval, že financovanie zabezpečujú dvaja nemenovaní mobilní operátori z 2%, ktoré môžu venovať na činnosti tretieho sektora.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kultúrna vojna sa začala, konzervatívci sa pridali k fašistom

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

TECH

Ako vyzerá reálne zloženie prírody? Krava, ďalšia krava a ešte jedna krava

Od vzniku ľudstva zmizlo 83 percent z cicavcov.


Už ste čítali?