Peter Jackson plánuje ďalší horor o Slovensku

Autor: Peter Hlavačka | 21.2.2006 o 5:43 | Karma článku: 10,28 | Prečítané:  3106x

Známy režisér Peter Jackson, preslávený trilógiou Pán Prsteňov sa rozhodol natáčať horor umiestnený na Slovensku. Inšpiroval ho k tomu úspech filmu Hostel od režiséra Eli Rotha a taktiež aj skutočné udalosti, ktoré sa stali na Slovensku.

Film sa bude volať "Pet eaters" (požierači domácich zvieratiek) a je inšpirovaný udalosťou, ktorá sa stala na východnom Slovensku. Sfetovaní a vyhladovaní obyvatelia jednej nemenovanej osady tam kradnú a požierajú domáce zvieratá zo susednej dediny. Keď chceli ukradnúť jedného vlčiaka, majiteľ tomu chcel zabrániť a zlodeji ho zabili nožom.

Týmto filmom sa Peter Jackson vracia k svojim koreňom ako sú nízkorozpočtové hororové snímky "Vesmírni kanibali" a "Brain dead". Milovníci tohto žánru vedia, že film "Hostel" je proti týmto filmom len drobným intelektuálnym dielkom. V Jacksonových hororoch krv tečie potokom a rozflákaných mozgov sú priam tony. Film sa má natáčať v Jacksonovom rodnom Novom Zélande, kde postavia presnú kópiu východoslovenskej dediny a osady.

Zo Slovenska sa tak aspoň vo filme stáva Mekka hororu. Vo svete nečakane dobre boduje film Hostel, ktorý sa odohráva v okolí Bratislavy. Na strednom Slovensku sa už sa natáča film o krvavej Báthoryčke a na východnom Slovensku sa bude odohrávať film "Pet eaters".

Plánovaný film "Pet eaters" vyvolal nezvykle ostrú reakciu na ministerstve zahraničných vecí. Sám minister Kukan sa vyjadril, že osobne sa snažil telefonicky spojiť s pánom Jacksonom, ale jeho sekretárka ho neprepojila, pretože režisér si nepraje byť rušený fanúšikmi. Na otázky novinárov, čo mieni podniknúť v tejto veci ďalej, pán Kukan povedal, že na to nemá vlastný názor, pretože táto situácia sa vymyká politickej  línii, ktorú stanovuje EU a USA a ktorú on nasleduje.

Nezvykle flexibilne na túto situáciu zareagovala Agentúra pre podporu cestovného ruchu. V duchu hesla "Keď ich nemôžeš poraziť, tak sa s nimi spoj", plánuje využiť súčastnú aj budúcu vlnu záujmu o Slovensko netradičným spôsobom. Po dohode s cestovnými kanceláriami bude Slovensko prezentované ako hororová krajina plná násilia, vrážd, krvavých rituálov a bydliskami na úrovni doby kamennej. V súvislosti s touto kampaňou budú organizované zájazdy zahraničných turistov hlavne do osád obývaných asociálmi. Niektorí investori už uvažujú nad prerobením niektorých opustených fabrík na parky hororových atrakcií. Ako zamestnancov plánujú využiť hlavne miestnych asociálov a v plnej miere využiť ich folklórne a kultúrne zvyklosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?