Aj jeden človek môže zmeniť svet

Autor: Peter Hlavačka | 7.2.2006 o 11:35 | Karma článku: 4,30 | Prečítané:  1654x

Veľa ludí žije v domnienke, že je jedno čo robia, chod sveta nikdy výrazne neovplyvnia. Veľa ľudí sa naopak veľmi snaží meniť svet, ale často vyjdú všetky ich snahy naprázdno.

A potom zrazu príde jeden karikaturista a nečakaným spôsobom zrazu sa vyrieši dve dlhodobé dilemy celosvetového významu.

Po tom ako muslimovia kvôli karikatúram podpaľujú vlajky a ambasády európskych štátov sa zrazu stala zbytočnou diskusia o potenciálnom vstupe Turecka do EU. Formálne budú rokovania samozrejme pokračovať ďalej, ale prakticky je to už vybavená vec.

A po dlhoročných vášnivých debatách sa zrazu vyjasnila perspektíva jadrovej energetiky. Teraz už nestojí otázka či stavať ďalšie jadrové elektrárne. Rozhodovať sa bude len o tom, koľko nových elektrární sa postaví a dokedy sa to stihne. Oponenti, ako napríklad členovia Greenpeace samozrejme svoj názor nezmenia, pretože sa jedná skôr o náboženskú sektu ako o ochrancov prírody. Vášnivé verejné debaty budú teda pokračovať, ale takisto ide o prakticky vybavenú vec.

Vyspelé krajiny nemajú zatiaľ inú reálnu alternatívu. Preto sa budú stavať nové jadrové elektrárne a bude sa intenzívnejšie pokračovať vo vývoji nových technológií, ktoré odstránia našu závislosť na rope a plyne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?