Skryté čaro komunikácie

Autor: Peter Hlavačka | 16.1.2006 o 14:20 | Karma článku: 5,84 | Prečítané:  1631x

Raz som sa bavil s kamošmi o kráse našich spolužiačok na strednej škole. O jednej som sa zmienil, že je pekná, ale trochu sa hrbí a to kazí celkový dojem. Niektorý z mojich kamošov túto poznámku posunul svojmu kamošovi. A od neho to išlo ďalej a ďalej. Až jedného dňa za mňou prišla tá dotyčná, fialová od hnevu. Poriadne mi vytmavila, že ju nemám ohovárať a že k hrbatému a slintajúcemu Quasimodovi má poriadne ďaleko. To bola moja prvá lekcia k skrytému čaru komunikácie cez viacero ľudí.

Raz som bol jednom školení komunikácie a mali sme tam jedno veľmi zábavné cvičenie komunikácie prostredníctvom viacerých ľudí. Prvý z dvadsiatich ľudí dostal za úlohu zapamätať si pár viet a povedať ich ďalšiemu. A ten na konci povedal výsledok tejto komunikačnej reťaze. Porovnanie pôvodného textu a výsledku nás vždy pobavilo.

Po týchto skúsenostiach som dosť skeptický k rôznym zdrojom JPP (jedna pani povedala) a pochybné správy si vždy overujem. A fámy občas šíria aj tie najserióznejšie média a autori. Moju maximálnu dôveru požíva len rádio Jerevan, ktoré je známe svojím investigatívnym odhaľovaním pravdy.

Poslucháči sa pýtajú rádia Jerevan: Je to pravda, že v Moskve sa na Červenom námestí rozdávajú bicykle ? Rádio Jerevan: Nie, nie je to pravda. Bicykle boli na Komsomolskej ulici, ale nerozdávali sa. Niekto ich odtiaľ ukradol.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?