Rómovia, homosexuáli a naozaj tolerantní ľudia

Autor: Peter Hlavačka | 12.12.2005 o 14:30 | Karma článku: 4,52 | Prečítané:  1630x

V súlade s duchom doby o sebe mnohí vyhlasujú, že sú tolerantní. Samozrejme, aj ja som tolerantný. Ale na svete sú ľudia, ktorí sú oveľa tolerantnejší ako ostatní. Nechcem tu písať o Ghándim ani o Dalaj Lámovi. Nie, chcem písať o obyčajných ľuďoch, ktorí tu žijú medzi nami a ani netušíme, akí dokážu byť tolerantní.

Napríklad som pred rokmi spoznal jedno mladé dievča, ktoré ma svojou vysokou úrovňou tolerancie a priam geniálne jednoduchým uvažovaním úplne šokovalo. Toto dievča malo fantastický nápad, ako definitívne a úplne vyriešiť diskrimináciu Rómov na Slovensku. Navrhovalo, aby sa všetci bieli zo Slovenska odsťahovali a celé ho prenechali Rómom. Prakticky okamžite by zmizla diskriminácia Rómov. Konečne by mohli naplno prejaviť, čoho sú schopní !

Možno sa to niektorým bude zdať ako vtip, ale ona to myslela úplne vážne. Niekto by ma dokonca mohol obviniť, že si to vymýšlam. Ale takí ľudia naozaj existujú. Jeden z nich tu dokonca bloguje. Je ním blogerský veterán Marko Gróf Čierny . V jednej zaujímavej diskusii  o tolerancii podal dôkaz ohľadne o svojej nezvykle vysokej tolerancie:

a mam aj dokaz: okradol ma homosexualny cigan a ja som mu podakoval...

Marko Gróf Čierny (info) Ignoruj 16. august 2005, 22:54 Hodnotenie: Hodnoť:
 
Takáto úroveň tolerancie sa naozaj tak často nevidí. A týmto príspevkom mi dokonca aj zodpovedal na otázku, ktorá ma dlho trápila. Ako sa má pravý a tolerantný multikulturalista zachovať v takýchto chúlostivých situáciach ? Až Marko mi ukázal, že stačí slušne sa poďakovať. 

PS: Nakoľko dve vety v úvode článku vyvolali ostré protesty kresťanov a diskusia sa zameriavala takmer výhradne na tieto vety, tak som ich z článku vymazal. Taktiež tieto vety mali s hlavnou témou článku len málo spoločného. Pravdepodobne na tému týchto dvoch viet spravím samostatný článok "Smaží sa Ghándí v pekle ?"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?