Záhada volebných neúspechov SMERu je vyriešená !

Autor: Peter Hlavačka | 30.11.2005 o 13:30 | Karma článku: 10,60 | Prečítané:  2332x

Veľa analytikov, politikov, komentátorov a politológov si láme hlavy nad záhadnými zlyhaniami SMERu vo voľbách. Pre každými voľbami má SMER vysoké preferencie a vo voľbách vždy dosiahne len približne polovičné percentá oproti prefererenciám. Čím tom je ?

Niektorí politológovia to zdôdňovali tým, že voliči SMERu patria medzi ľudí, ktorí síce všetko ofrflú, ale sami nie sú schopní nič urobiť. A vďaka takejto povahe nie sú schopní  v deň volieb zdvihnúť zadok z gauča a ísť odvoliť. Ale pravý dôvod mi dôverne odhalil môj známy, ktorý robí v jednej nemenovanej spoločnosti, ktorá zisťuje volebné preferencie u občanov.

Jemu samému sa už tie preferencie SMERu zdali byť nedôveryhodné a tak sa rozhodol, že to preskúma.  Porušil všetky pravidlá správneho prístupu k ankete u občanov a pozval jedného z ľudí, ktorí v ankete v preferenciách označili SMER, na pivo. Z jedného piva boli nakoniec štyri a po štvrtom sa občanovi konečne rozviazal jazyk: " Viete, politici sú všetci rovnaké svine, robia si z nás úbohých občanov dobrý deň. Prečo by sme si nemohli vystreliť aj my z nich ?". Známy spozornel: "A ako to robíte ?" Podnapitý občan pokračoval: " No viete, pri posledných parlamentných voľbách to bolo hlavne kvôli tej ochote spolupracovať s HZDS. Ale fantastické bolo, pozerať sa potom po tých voľbách na Ficov výraz v tvári. Vyzeral ako malý chlapec, ktorému zobrali na ihrisku guľky. Len, len, že sa nerozplakal. Fantasticky som sa na tom zabavil. No a potom raz v krčme niekoho napadlo, že by sme pred každými voľbami mohli Fica nalákať vysokými preferenciami a následne ho nevoliť. Tá zábava po voľbách! Ten výraz v tvári! No a odvtedy sa to šíri ústnym podaním a funguje to. Všetci len dúfame, že to Fico nezačne riešiť ako Mečiar, ktorý sa vždy po voľbách ide vyplakať niekam do ústrania. "

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?