Polícia ČR vyšetruje deti ohľadne preloženého Harryho Pottera 6

Autor: Peter Hlavačka | 29.11.2005 o 14:57 | Karma článku: 11,70 | Prečítané:  4008x

Televízia Nova prednedávnom priniesla reportáž o tom, že na stránke www.potterharry.net  je k stiahnutiu dostupná preložená verzia šiesteho dielu Harryho Pottera. Bolo to samozrejme porušovanie autorských práv a polícia začala v tejto veci trestné stíhanie webmasterov stránky. Autorka J.K.Rowlingová zaujala k tejto veci veľmi rozumný postoj a prostredníctvom svojich právnikov sa vyjadrila proti trestnému stíhaniu webmasterov, prípadne prekladateľov románu.

A zrazu sme u situácie, ktorú tak často vidieť aj na Slovensku. Zákony sú samozrejme jedna vec, ale druhá vec je to, ako polícia môže občanom pomáhať a nie ich zbytočne buzerovať. Rowlingovej ani vydavateľstvám žiadna škoda nehrozí. Majú dosť problémov s tým, aby dokázali tlačiť a distribuovať všetky objednané romány. Ale polícia vďaka hlúpo koncipovanej reportáži dospela k názoru, že musí začať vyšetrovanie.

Aj na Slovensku sa dozvedám o fantastických záťahoch polície, kde zadržia "softwerového piráta" a zhabú mu jeho počítač. Samozrejme vďaka tomu sa budem cítiť oveľa bezpečnejšie a v novinách sa opäť s uspokojením dočítam, ako akcie Microsoftu znovu výrazne narástli. Alebo sa z novín dozviem bombastickú správu o tom, ako niekomu hrozia 3 roky basy za to, že si pestoval jednu rastlinu pre svoju potrebu. Tak, konečne si aspoň jeden feťák prestane pichať tú marihuanu a o jedného zlodeja autorádií bude menej, spokojne si vydýchne postarší sused z okolia :)

A minule som po niekoľkoročnej prestávke znovu dostal pokutu. O pol jednej v noci si ma policajti vystriehli, ako som na absolútne prázdnej križovatke na stopke nezastal, len som spomalil. Po tejto pokute som konečne dospel k názoru, že bezpečnosť občanov je to prvé, na čo policajti myslia vo dne aj v noci :)

Záverečný odkaz pre políciu: Prehliadka môjho bytu sa neoplatí, marihuanu tam naozaj nepestujem ani nedržím :)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?