Záhady Vesmíru, Zeme a života

Autor: Peter Hlavačka | 24.10.2005 o 10:40 | Karma článku: 5,38 | Prečítané:  2360x

Zaujímam sa o serióznu vedu a techniku. Na druhej strane ma vzrušujú otvorené záhady, tajomstvá a nevyriešené otázky. V roku 2001 som narazil na skupinu ľudí v občianskom združení Hyperion, ktorí sa zaujímajú presne o tieto veci. Stal som sa členom Hyperionu a spoločne sa snažíme o príťažlivú propagáciu vedy a techniky. A zároveň stále hľadáme záhady a riešime spolu otvorené otázky. Dnes štartujeme nový cyklus pútavých prednášok Záhady Vesmíru, Zeme a života. Prvá prednáška bude od RNDr. Lubomíra Valenčíka na tému Hmota, priestor, čas a sily prírody. Prednáška sa koná dnes 24.10 v budove Gymnázia Grösslingová 18 o 17.30. Vstup je zdarma a tento cyklus prednášok je umožnený vďaka podpore z Konta Orange.

Ďalšie infomácie sú na stránke občianskeho združenia  www.hyperion.sk . Sú tam aj informácie o predošlých akciách, konferenciách a expedíciach.

Niečo bližšie k dnešnej ako aj k budúcej prednáške:

Téma: Hmota, priestor, čas, sily prírody Žijeme v čase a priestore. Pôsobia na nás sily. Ale čo znamenajú tieto pojmy ? Bol čas a priestor vždy ? A aké sú ich vlastnosti ? A má zmysel otázka, čo bolo pred vznikom času a priestoru ? Akými silami to všetko drží dokopy ? Ako si to predstavujete vy ? Ďalšie prednášky a besedy budú každý prvý pondelok v mesiaci na tom istom mieste a v rovnakom čase.

Nasledujúca beseda: 7. 11. 2005 Hosť: Prof. RNDr. Jozef Masarik, DRSc., Prodekan Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK Téma: Náš sused Mars. Určite sa dozvieme veľa zaujímavého od vynikajúceho vedca, ktorý sa sám podieľa na vyhodnocovaní údajov zo sond, ktoré pristali na Marse.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?